Zajímavosti

Materiály

Snubní prsteny RETOFY pro Vás vyrábíme ze zlata různé barvy a ryzosti.

Kameny

Do našich snubních prstenů jsou fasovány tyto kameny:

  • syntetické - kulaté kubické zirkony ideálních výbrusů SIGNITY STAR od světoznámého výrobce Swarovski, na přání rovněž barevné ( safíry, rubíny, smaragdy…) Zirkony jsou speciálně kalibrovány a dodávány v přesných rozměrech.
  • přírodní - o brilianty špičkových brusů, čistoty a barvy dle přání zákazníka jakož i modré safíry, rubíny, smaragdy...

Pravé nebo-li přírodní kameny dodáváme s odbornou certifikací, renomované gemologické laboratoře, osvědčující kvalitu kamenů.V oblasti drahých kamenů spolupracujeme s firmou OPTIMA DIAMANT, předním specialistou v oblasti drahých kamenů na českém trhu.

Briliantový brus nové generace

Do našich prstenů zasazujeme brilianty dle Vašich požadavků mezinárodních standartů 4C. Jako jediní v České republice Vám můžeme nabídnout certifikaci optických vlastností – brilance, ohně a jiskření u zcela jedinečně broušených briliantových brusů s 89 fasetami. Více informací na stránkách RETOFY Diamonds

Úpravy

Jelikož jsou snubní prsteny RETOFY vyráběny ručně, je možno u většiny z nich měnit níže uvedené parametry týkající se:

Originální přizpůsobení Vašich prstenů

V závislosti na složitosti požadované úpravy se připlácí 0-30% k ceně základního provedení.

Jako názorný příklad realizace vašich představ uvádíme několik variant podvzorů vycházejících ze základního modelu 12/F. V praxi to znamená, že si můžete dle Vašeho přání nakombinovat Vámi vysněný prsten a my Vám jej v té nejvyšší kvalitě vyrobíme.

Technologie

Abychom splnili vysoké požadavky Vás zákazníků sledujících moderní trendy dokázali jsme zvládnou následující technologie:

Vsazování kamenů

„je naší pýchou a největší doménou“

  • Kanálové vsazování kamenů ( channel setting ) je vysoce náročná technologie, kdy jsou otvory pro jednotlivé kameny na setiny milimetru přesně za sebou předvrtány a následně jsou do nich ručně zaklepány kameny. Tento proces probíhá pod speciálním mikroskopem a zaručuje tak zcela ojedinělou přesnost i preciznost fasování kamenů do prstenů (9/H)
  • Vsazování do kulata – zaklepávání (18/C)
  • Vsazování do hranata – do zrnek (18/E)

Coloritování

Colority jsou keramické fotokompozity vytvrzované působením UV paprsků. Vyznačují se velkou mechanickou odolností a vysokou chemickou stabilitou. Nabízíme v těchto barvách – bílá, perleťová, modrá, červená, zelená, černá

Povrchová úprava

„patří zde matování, rhodiování, frézování, ruční rytí“

  • Jemné broušené matování (18/E)
  • Pískované matovaní (11/A)
  • Křížové matování (9/C)
  • Diamantové matování (8/L)
  • Ruční rytina 8/H

Záruka

Snubní prsteny RETOFY se vyznačují vysokou kvalitou zpracování. Samozřejmostí je poskytovaná 2letá záruka vztahující se na případné vady a snížení kvality použitého materiálu či řemeslného zpracování.

Pro co nejdelší zachování vzhledu snubních prstenů doporučujeme sundávat si je při domácích ručních pracích, tak aby nedocházelo k oděru a jiným mechanickým poškozením.

Záruka se nevztahuje na vady vzniklé mechanickým poškozením povrchu (otěr, škrábnutí či klepnutí o jiné tvrdé materiály - kov, sklo, další prsteny, klíče atd.).

Kontakt

Ing. Josef Fryšara +420 602 525 581
Ing. Zdeněk Tobola +420 775 222 525

Pobočka pro Prahu a Čechy

Josef Sochr +420 602 156 149
Magda Vondrová +420602 739 955

Vzorková prodejna

Srdečně Vás zveme do naší prodejny ZLATNICTVÍ RETOFY v Rožnově pod Radhoštěm s širokým sortimentem zlatých, stříbrných šperků jakož i hodinářského zboží včetně značkových hodinek.

Otevřeno:

Po-Pá 8:00-12:00 a 13:00-17:30     So 8:00-11:30